ΘΕΚΛΕΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ
Τηλεομοιότυπο: 25692335
Μενού

Συνάντηση Γονέων Μαθητών /τριών Της Α Τάξης

Στις 11 Οκτωβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε απογευματινή συνάντηση γονέων των μαθητών/τριών της Α τάξης με την Διεύθυνση και εκπαιδευτικούς του σχολείου. Η Διευθύντρια του σχολείου μας κ. Σταυρούλα Λοΐζου Καλλίρη μίλησε, ανάμεσα σε άλλα, για τον τρόπο λειτουργίας του γυμνασίου, την οργάνωση του σχολικού έτους, τους τρόπους αξιολόγησης των μαθητών/τριών και τους στόχους της σχολικής μονάδας για τη φετινή σχολική χρονιά. Οι Φιλόλογοι κ. Ελένη Τιμοθέου και κ. Δέσποινα Παπασταύρου, καθώς και η Μαθηματικός  κ. Νικολέττα Καλλασίδου μίλησαν για τα δύο εξεταζόμενα μαθήματα, τα Νέα Ελληνικά και τα Μαθηματικά. Στη συνέχεια, ο καθηγητής  Συμβουλευτικής και Επαγγελματικής Αγωγής, κ. Μάριος Κωνσταντίνου, μίλησε για τον ρόλο του Συμβούλου στο σχολείο. Τέλος η κ. Κωνσταντία Φιλιππίδου Ζαβού, Φιλόλογος Β.Δ.,  μίλησε για το εξαιρετικό έργο που επιτελείται στα τμήματα στα οποία φοιτούν παιδιά με μεταναστευτική βιογραφία.